Pridať do obľúbených

Cafepoint Panama Geisha Vulcan 150g, zrno

Exkluzívna zrnková káva Cafepoint Panama Geisha Vulcan je raritná 100% odrodová Arabika. Má neodolateľnú, vyváženú chuť s náznakmi citrónu a jazmínu.

Viac detailov

Intenzita praženia 

3 z 5

stredné praženie

Výraznosť chuti 

1 z 3

Jemná

Kréma 

2 z 5

Nízka

Acidita 

1 z 3

žiadna

Vhodnosť prípravy

Automatický kávovar

Pákový kávovar

Moka

Výhodnosť 333.27 € / kg 2.67 € šalka kávy 

Cena

-27.5402%

68,99 € s DPH

49,99 € s DPH

  • Jemná
  • stredné praženie
  • Nízka
  • žiadna
  • Áno
  • Áno
  • Áno

Na sklade 7 ks

Viac ako 5ks

Detaily

Charakteristika kávy Cafepoint Panama Geisha Vulcan

Chuťový profil: Exkluzívna káva Panama Geisha Vulcan má neodolateľnú, vyváženú chuť s náznakmi citrónu a aromatického jazmínového kvetu.

O káve Cafepoint Panama Geisha Vulcan

O pestovaní kávy: Keďže sa káva v krajine nepestuje tak dlho ako napríklad u jej južného suseda,  v Kolumbii, bola až donedávna Panama v kávovom svete podceňovaná. Dnes je už ale všetko inak a káva z Panamy si medzi odborníkmi získala zaslúžený rešpekt, čo dokazujú mnohé medaily kvality, ktoré v posledných rokoch získala. Významné kávové regióny sa nachádzajú predovšetkým na západe krajiny. Pestuje sa takmer výlučne Arabika, najčastejšie odrody Geisha, Bourbon, Typica a Catuai, pričom Geisha patrí medzi najkvalitnejšie odrody Arabiky v celej Latinskej Amerike. Kávovníky často rastú v tieni stromov, čo im dáva nezameniteľné charakteristiky. Najvzácnejšie panamské kávy sa pestujú na severozápade krajiny, pri hraniciach s Kostarikou, v regióne zvanom Boquete.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Panama Geisha Vulcan

O krajine: Panama je pomerne malá krajina s len viac ako tromi miliónmi obyvateľov. Jej susedmi sú na severe Kostarika a na juhu Kolumbia. Panama má horúce podnebie charakteristické mohutnými zrážkami. Nachádzajú sa tu úrodné nížiny, ale aj vysoké hory vulkanického typu. Krajina je známa predovšetkým vďaka svojmu mimoriadne strategickému Panamskému prieplavu, ktorý spája Tichý a Atlantický oceán.

V Paname sa ročne vypestuje asi sedem miliónov kíl kávy. Zber zelenej kávy prebieha takmer celý rok, predovšetkým však v mesiacoch november až júl.

Súvisiace články

Vyžiadať cenovú ponuku

Cafepoint Panama Geisha Vulcan 150g, zrno

Cafepoint Panama Geisha Vulcan 150g, zrno