Pridať do obľúbených

Cafepoint Panama SHB Special 5* 1kg, zrno

Výrobca: Cafepoint Single

Iba teraz dostanete pri kúpe 2 a viac balení Cafepoint Single 1kg odrodových káv (platí aj pre rôzne kombinácie druhov), 2x Cafepoint Cappuccino šálku 140ml ako DARČEK! Darček Vám bude automaticky pridaný do balíka pri spracovaní objednávky.

Zrnková káva Cafepoint Panama SHB Special 5* je v šálke charakteristická jemnou krémou a sviežou citrusovou arómou. Má ľahké telo a nebadateľnú aciditu.

Viac detailov

Intenzita praženia 

3 z 5

stredné praženie

Výraznosť chuti 

3 z 3

Intenzívna

Kréma 

2 z 5

Nízka

Acidita 

1 z 3

žiadna

Vhodnosť prípravy

Automatický kávovar

Pákový kávovar

Moka

Výhodnosť 36.99 € / kg 0.30 € šalka kávy 

Cena

36,99 € s DPH

  • Intenzívna
  • stredné praženie
  • Nízka
  • žiadna
  • Áno
  • Áno
  • Áno

Na sklade 1 ks

Posledné kusy skladom

Detaily

Charakteristika kávy Cafepoint Panama SHB Special 5*

Chuťový profil: V šálke je charakteristická jemnou krémou a sviežou citrusovou arómou. Chuť je príjemne vyvážená s ľahkým telom a takmer nebadateľnou aciditou. V dochuti môžete niekedy cítiť náznaky medu a jazmínu.

O káve Cafepoint Panama SHB Special 5*

O pestovaní kávy: Keďže sa káva v krajine nepestuje tak dlho ako napríklad u jej južného suseda, v Kolumbii, bola až donedávna Panama v kávovom svete podceňovaná. Dnes je už ale všetko inak a káva z Panamy si medzi odborníkmi získala zaslúžený rešpekt, čo dokazujú mnohé medaily kvality, ktoré v posledných rokoch získala. Významné kávové regióny sa nachádzajú predovšetkým na západe krajiny. Pestuje sa takmer výlučne Arabika, najčastejšie odrody Geisha, Bourbon, Typica a Catuai. Kávovníky často rastu v tieni stromov, čo im dáva nezameniteľné charakteristiky. Najvzácnejšie panamské kávy sa pestujú na severozápade krajiny, pri hraniciach s Kostarikou, v regióne zvanom Boquete. Označenie SHB (Strictly Hard Bean) znamená, že ide o veľmi kvalitné kávové zrná pestované vo vysokých nadmorských výškach.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Panama SHB Special 5*

O krajine: Panama je pomerne malá krajina s len viac ako tromi miliónmi obyvateľov. Jej susedmi sú na severe Kostarika a na juhu Kolumbia. Panama má horúce podnebie charakteristické mohutnými zrážkami. Nachádzajú sa tu úrodné nížiny, ale aj vysoké hory vulkanického typu. Krajina je známa predovšetkým vďaka svojmu mimoriadne strategickému Panamskému prieplavu, ktorý spája Tichý a Atlantický oceán.

V Paname sa ročne vypestuje asi sedem miliónov kíl kávy. Zber zelenej kávy prebieha takmer po celý rok, predovšetkým však v mesiacoch november až júl.

Súvisiace články

Vyžiadať cenovú ponuku

Cafepoint Panama SHB Special 5* 1kg, zrno

Cafepoint Panama SHB Special 5* 1kg, zrno

Zo sveta kávy

Cold Brew - Nápoj, ktorý by mal každý ochutnať.

Cold Brew - Nápoj, ktorý by mal každý ochutnať.

Cold Brew patrí medzi novodobé spôsoby prípravy kávy, ktoré si našli svoju obľubu medzi zákazníkmi do takej miery, že sme ho zaradili do našej Letnej ponuky a rozhodli sa pripraviť užitočný...

Výsledky súťaže o kávu na rok zadarmo!

Výsledky súťaže o kávu na rok zadarmo!

Letná ponuka nápojov Cafepoint je tu!

Letná ponuka nápojov Cafepoint je tu!

Leto je už v plnom prúde a čo by to bolo leto bez poriadnej Letnej ponuky Cafepoint ktorú sme si pre vás už od dnešného dňa pripravili na všetkých našich prevádzkach, v ponuke nájdete až štyri...

5 dôvodov, prečo je dobré piť kávu v primeranom množstve.

5 dôvodov, prečo je dobré piť kávu v primeranom množstve.

Káva je jednoduchý nápoj, ktorý dokáže náš deň urobiť lepším. Či už cestujete do práce, alebo si po obede v kancelárii doprajete chutné espresso, je ťažké si bez kávy predstaviť deň....