Iba online

Pridať do obľúbených

Alessi Pulcina, 3 porcie

Výrobca: Alessi

Inovatívny hliníkový kávovar je určený na 3 porcie. Má nezvyčajný dizajn, vďaka ktorému si môžete vychutnať plnú arómu kávy. 

Viac detailov

Cena

61,99 € s DPH

Na sklade 2 ks

Posledné kusy skladom

Detaily

Pre tých, ktorý sa nevzdávajú nezameniteľnej chuti kávy!

Tento revolučný kávovar vyvinutý v spolupráci s R & D Lab Illy, ktorý navrhol Michele de Lucchi je určený na prípravu 3 porcií talianskeho espressa. Ukrýva v sebe zásadné inovácie počnúc mimoriadnym a nezameniteľným dizajnom navonok, ktorého vnútorné tvary prerušia filtrovanie kávy v tej správnej chvíli predtým, ako káva získa horkú pachuť. Vďaka tejto zásadnej zmene vo funkčnosti kávovaru si môžete vychutnať plnú arómu kávy. Otvor pre nalievanie kávy pripomínajúci zobáčik kuriatka (podľa toho je kávovar pomenovaný) je navrhnutý tak, aby umožnil presné nalievanie kávy do poslednej kvapky. Navyše má kávovar ergonomicky tvarovanú rukoväť z tepelne odolného plastu a patentovaný bezpečnostný ventil pre pohodlnejšiu manipuláciu.

Každý moka kávovar je určený na prípravu istého počtu porcií, pričom pomer voda:káva (veľkosť nádoby na vodu a veľkosť sitka na kávu) je definitívne určený a má sa dodržiavať. Veľkosti 1 porcie zodpovedá cca 0,5 dl vody / 7 g kávy. Ak chceme väčšiu porciu, musíme zvoliť kávovar pre viac porcií, t.j. s väčším objemom vody, no musíme dať aj viac kávy. Ak nebude sitko plné kávy, kávovar bude pracovať nesprávne a pripraví Vám nekvalitné espresso.

Viac o spôsobe prípravy kávy v moka kávovare sa môžete dozvedieť tu.

O výrobcovi moka kávovarov Alessi

Alessi je talianska spoločnosť, ktorá sa postupne od roku 1921 vyvinula a stala popredným predstaviteľom spomedzi továrni talianskeho dizajnu. Spoločnosť je hlboko zakorenená v tradícií a kultúrnom pozadí svojho územia, tak isto ako je v oblasti úžitkového umenia laboratóriom priemyselného výskumu. Továreň bola označená ako "Továreň na sny", kde usilujú urobiť z obyčajného niečo výnimočné. Vytvárajú predmety každodennej potreby, ktoré nesú rovnováhu medzi kvalitou, funkčnosťou a estetikou, ktorá fascinuje a prekvapuje. Spolupracujú s rôznymi svetoznámymi dizajnérmi, vďaka čomu sa tieto výrobky stávajú neobyčajnými a nezabudnuteľnými.

Vlastnosti

Vlastnosti
FarbaStrieborná, čierna
MateriálHliník, plast
Objem nádoby na vodu1,5 dl vody / 3 šálky kávy
Typ varnej doskyPlynová, elektrická, sklokeramická
Výška200 mm
Priemer dna92 mm

Vyžiadať cenovú ponuku

Alessi Pulcina, 3 porcie

Alessi Pulcina, 3 porcie

Zo sveta kávy

Cafepoint recepty: Tiramisu

Cafepoint recepty: Tiramisu

Kávopedia: Prečo je talianska káva taká obľúbená?

Kávopedia: Prečo je talianska káva taká obľúbená?

Kávopédia: Ako mlieť kávové zrná bez mlynčeka

Kávopédia: Ako mlieť kávové zrná bez mlynčeka

V nasledujúcom článku budeme hľadať riešenie problému, ktorý môže byť nočnou morou každého kávičkára.

Vyrazili ste na výlet, na stanovačku, prišli na chatu, alebo do hotela či...

Novinka: Cafepoint Single Collection Bolivia Yungas SHB EP

Novinka: Cafepoint Single Collection Bolivia Yungas SHB EP