Iba online

Pridať do obľúbených

Gaggia Classic 30, limitovaná edícia

Výrobca: Gaggia

Pákový kávovar Gaggia Classic 30 vyrobený v Taliansku na počesť významného výročia v limitovanej edícií má nezameniteľný dizajn, ktorý symbolizuje jedinečné umenie výroby a vychutnávania si dokonalého talianskeho espressa.

Viac detailov

Cena

519,00 € s DPH

Vypredané

Detaily

Nezameniteľný a originálny!

Rok 2021 je pre Gaggiu významným výročím. Pred tridsiatimi rokmi uviedla spoločnosť na trh kávovar na espresso, ktorý sa zapísal do histórie - Gaggia Classic 30 - kávovar, ktorý sa stal skutočnou ikonou vo svete kávy.

Kávoví nadšenci z celého sveta vnímajú tento stroj ako symbol jedinečného umenia výroby a vychutnávania si dokonalého talianskeho espressa v domácom prostredí. Dnes je Gaggia Classic 30 “vlajkovou loďou” spoločnosti a predstavuje základné hodnoty výrobcu: "aj keď sa doba zmenila, naše srdce a poslanie zostáva rovnaké”. 

Pri príležitosti 30. výročia predstavila Gaggia limitovanú edíciu 3 000 ks kávovarov "Gaggia Classic 30". Vyrobené sú v Taliansku a každý má vlastné číslovanie. Za unikátnym dizajnom limitovanej edície stojí taliansky umelec Perpaolo Gaballa, ktorý vybral symbol akrobata. V tejto postave videl prirodzenú paralelu s kávovarom Gaggia, ktorý v skutočnosti kombinuje múdru prípravu so šikovnosťou, praxou a vyváženosťou prvkov podobne, ako v prípade umenia akrobacie. 

Dve duše Gaggia Classic 30, teda akrobat a domáci barista, predstavujú “obojstranné zrkadlo”. Na jednej strane je najčistejšia esencia, plynulá, jednoduchá a priama - domáci barista. Na strane druhej je umelecký nádych grafiky akrobata, ktorý je nádhernou a hypnotizujúcou dekoráciou. 

Gaggia Classic 30 je óda na autenticitu, tvorivosť, slobodu a fantáziu. Kto si vyberie tento kávovar, bude vlastniť umelecké dielo, ktoré kombinuje taliansku kvalitu, tradíciu, dizajn a fascinujúce umenie súčasnej ilustrácie.

Pripravte si kávu ako pravý barista!

Gaggia New Classic je štýlový pákový kávovar od renomovaného talianskeho výrobcu, ktorý očarí každého vášnivého kávičkára. Medzi jeho prednosti patria nadčasový, trendový dizajn v čierno-striebornom prevedení, ľahká obsluha a v neposlednom rade záruka prípravy tej najlepšej kávy. Je ideálny pre väčšie domácnosti či malé kancelárie, kedže vyrobí maximálne 25 porcií espressa denne.

Gaggia New Classic nadväzuje na jeden z najpopulárnejších a najdlhšie vyrábaných pákových kávovarov na trhu, ktorý si za svoju existenciu prešiel viacerými inováciami a úpravami. Svojou kvalitou sa približuje k mnohonásobne drahším profesionálnym kávovarom. Správna starostlivosť (najmä čistenie a odvápňovanie) Vám umožní tento stroj používať 10 a viac rokov.

Kávovar pozostáva z vysokoakostných materiálov. Jeho vylepšené telo je perfektne opracované, robustné a zhotovené z leštenej nerezovej ocele.

Je vybavený tradičným bojlerom Gaggia Classic, ktorý je rovnako ako telo vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Slúži na ohrievanie vody na kávu a produkciu pary. Okrem toho kávovar disponuje priehľadným zásobníkom na vodu o objeme až 2,1 litra. Množstvo vody je tak viditeľné voľným okom, čo uľahčuje jej dopĺňanie. Za zmienku stojí i to, že odkvapkávacia miska sa vyznačuje lepšou stabilitou.

Nová nerezová plocha určená na odloženie až 5 šálok ich zároveň aj vopred nahrieva, pretože káva chutí najviac vtedy, keď sa servíruje v horúcom stave. Iba tak sa môžu naplno rozvinúť jej aromatické vlastnosti.

Stroj možno jednoducho ovládať pomocou troch klasických spínačov so svetelnými indikátormi. Jeden slúži na zapnutie/vypnutie stroja, druhý na zapnutie pary a tretí na spustenie prípravy espressa. Spínače sa nachádzajú na prednej časti kávovaru.

Je kompatibilný so všetkými PODmi o priemere 44 mm značiek Cafepoint, Intenso, Lucaffé, Italcaffé, Illy, Molinari, atď.

Gaggia New Classic, to je synonymum prvotriednej kvality, spoľahlivosti a umenia prípravy dokonalej šálky kávy!


1.jpegRadosť z prípravy kávy

Ku kávovaru automaticky dostanete profesionálnu páku z pochrómovanej mosadze, ktorá Vám zaručí pravý baristický zážitok pri príprave kávy. Je dekorovaná logom spoločnosti, písmenom "G".


2.jpegPlná chuť espressa

Pumpička pretláča horúcu vodu cez sitko s kávou o hodnote 15 bar, výsledkom čoho je perfektná extrakcia arómy, chuti a ostatných organoleptických vlastností pomletých kávových zŕn. Vďaka tomu sa môžete tešiť na ozajstné talianske espresso s vrstvičkou autentickej "crema naturale".


3.jpegKompatibilita s PODmi

Súčasťou balenia okrem profesionálnej páky sú: 2 tradičné sitká (1 porcia/E.S.E. POD, 2 porcie) a 1 sitko Crema Perfetta (1 alebo 2 porcie).


8.jpegMliečna pena ako obláčik

Pomocou profesionálnej parnej trysky ľahko a rýchlo pripravíte úžasne jemnú mliečnu penu a nasadíte tak korunku lahodným kávovým špecialitám. Okrem toho vie zohriať aj vodu pre Váš čaj. Je vyrobená z nerezovej ocele a jej obsluhu zvládne naozaj každý. Viac o príprave mliečnej peny sa môžete dozvedieť tu.


Viac informácií o pákovom kávovare sa môžete dozvedieť tu.


O výrobcovi pákových kávovarov Gaggia

Gaggia je talianska spoločnosť sídliaca v Miláne a zameraná na výrobu domácich a profesionálnych kávovarov, pričom na trhu pôsobí od roku 1948. Jej zakladateľ Achille Gaggia si už v roku 1938 nechal patentovať svoj vynález - inovatívny kávovar, ktorý naštartoval moderný spôsob prípravy espressa s bohatou krémou. Rok po založení predstavila firma svoje prvé kávovary pre kaviarne pod názvom Classic a neskôr aj pre domácnosti pod názvom Gilda. V súčasnosti patrí Gaggia medzi ikonické značky, a to vďaka krásnym, nadčasovým produktom inšpirovaných módou, prepracovaným dizajnom a kultúrou a prirodzenej túžbe Talianov pre la dolce vita.

Vlastnosti

Vlastnosti
FarbaStrieborná, čierna
Objem nádoby na vodu2,1 l
Tlak pumpy15 bar
Plocha na odloženie šálok s aktívnym ohrevomÁno (na 5 šálok)
Rozmery (Š x V x H)230 x 380 x 240 mm
Hmotnosť7,265 kg
Napätie230 V
Príkon1050 W
Povrchový materiálNerezová oceľ
BojlerVyrobený z nerezovej ocele
Maximálny počet porcií na deň25
Príprava 2 šálok espressa narazÁno
OvládanieTlačidlové
Tryska na paru / horúcu voduÁno (1)
Magnetický ventilÁno

Súvisiace články

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Vyžiadať cenovú ponuku

Gaggia Classic 30, limitovaná edícia

Gaggia Classic 30, limitovaná edícia

Zo sveta kávy

Top z kávového sveta:Kávičkári, rekordy a štatistiky: Čo ste možno o káve nevedeli. #2

Top z kávového sveta:Kávičkári, rekordy a štatistiky: Čo ste možno o káve nevedeli. #2

Ste ten typ, čo si kávu vychutnáva pomaly a sústredene, alebo ju skôr rýchlo "hodíte do seba" a bežíte ďalej? Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, možno vás prekvapia niektoré rekordy a...

Top z kávového sveta: Rekordy a zaujímavosti, ktoré vás prekvapia. #1

Top z kávového sveta: Rekordy a zaujímavosti, ktoré vás prekvapia. #1

Svet kávy je fascinujúci a plný prekvapení. Od rekordných šálok až po národy, kde je káva doslova národným nápojom,ponorme sa spolu do tohto sveta a objavme jeho najzaujímavejšie rekordy a...

Ten najlepší výber kávových darčekov!

Ten najlepší výber kávových darčekov!

Vianoce nám klepu na dvere a s nimi prichádza čas radosti, lásky a, samozrejme, darčekov. Nech už patríte medzi kávových nadšencov, gurmánov, alebo milovníkov objavovania nových chuťových...

Nátierky Librum - Už viem čo si dám k rannej kávičke

Nátierky Librum - Už viem čo si dám k rannej kávičke

Orechové krémy sa stali v posledným rokoch obľúbenou pochúťkou všetkých čo vyznávajú zdravý životný štýl.