Pridať do obľúbených

LYRA Nátierka Lieskovec/Čokoláda, 250g

Výrobca: Lyra

602461

Základom nátierky LYRA Lieskovec/Čokoláda sú lieskové orechy (45%) zmiešané s kvalitnou čokoládou. Jedná sa o výživnú a sýtu delikatesu bez prídavných látok.

Viac detailov

Cena

9,90 € s DPH

Na sklade 13 ks

Viac ako 5ks

Detaily

Vynikajúca oriešková pochúťka

Lahodná lieskovcová nátierka od slovenskej spoločnosti LYRA Vám vďaka svojej jedinečnej chuti určite vylepší náladu. Jej základom sú lieskové orechy (45%), čerstvo upražené a pomleté priamo u výrobcu a zmiešané s kvalitnou čokoládou. Jedná sa o výživnú a sýtu delikatesu bez prídavných látok ideálnu na desiatu či rýchle zahnanie hladu. Pochutnajte si i Vy na tejto slastnej dobrote!

Lieskovce sú orechy guľovitého tvaru, ktoré rastú na kríku pod názvom lieska obyčajná. Jej pôvodnou domovinou je pravdepodobne Turecko, ktoré je zároveň aj najväčším producentom týchto orechov na svete. Okrem neho vyniká pestovaním lieskovcov i Taliansko a najmä región Piemont. V potravinárstve majú široké využitie, napr. pri výrobe čokolád, trufflí, praliniek alebo nutelly. Majú preukázané pozitívne účinky na zdravie: pôsobia ako antidepresívum, zlepšujú činnosť mozgu či podporujú činnosť čriev.

Čokoláda je jednou z najobľúbenejších potravín na svete. Získava sa zo semien kakaovníka pravého (Theobroma cacao). Predáva sa v rôznych podobách ako tabuľková/rozpustná čokoláda, dražé alebo tyčinka. Okrem toho sa používa aj na výrobu zmrzlín, keksov, koláčov či iných pochutín.

Hmotnosť balenia: 250 g. Vyrobené na Slovensku.

Zloženie: lieskové orechy (45%), kokosový cukor, sušené mlieko, kakaový prášok, emulgátor: slnečnicový lecitín.

O výrobcovi nátierok LYRA

LYRA Chocolate s.r.o. je spoločnosť pôsobiaca na Slovensku, ktorá sa špecializuje na výrobu čokolády a rôznych čokoládových produktov. Jedná sa o vysokokvalitné a exkluzívne čokolády, ktoré sa zaraďujú medzi najlepšie na svete. Firma prísne dohliada na ich celý proces výroby, od suroviny až po distribúciu. Obchoduje s pôvodnými pestovateľmi kakaových bôbov v Ekvádore a Kolumbii a intenzívne sa zapája do ich vzdelávania. Na výrobu čokolád používa LYRA výlučne kakao s označením Fino de Aroma, ktoré pozostáva z odrôd Criollo a Trinitario a predstavuje len 6% z celkovej svetovej produkcie kakaa. Okrem toho sú produkty osladené trstinovým cukrom a neobsahujú nijaké chemické či aromatické látky. Spoznajte pravú chuť čokolády!

Na 100 g produktu:

Energia:   2152 kJ / 516 kcal
Tuky:   32 g
- z toho NMK*:  5 g
Sacharidy:  44 g
- z toho cukry:   35 g
Vláknina:  6,4 g
Bielkoviny:  11,4 g
Soľ:   0 g

* nasýtené mastné kyseliny

Vyžiadať cenovú ponuku

LYRA Nátierka Lieskovec/Čokoláda, 250g

LYRA Nátierka Lieskovec/Čokoláda, 250g

Zo sveta kávy

Cafetravel - Kolíska kávového sveta.

Cafetravel - Kolíska kávového sveta.

Naša cesta okolo sveta kávy pokračuje a tento krát sa z Talianska presúvame tam, kde začal príbeh kávy - do Afriky. Až 12% svetovej produkcie kávy je dopestovanej práve v tejto krajine. Naším sprievodcom...

Cafetravel - Krajina rituálov a záhadných pravidiel kávy.

Cafetravel - Krajina rituálov a záhadných pravidiel kávy.

Z ďalekej Ázie sa presúvame do Talianska, krajiny, v ktorej síce kávu nepestujú, no napriek tomu patrí jednoznačne medzi kávové veľmoci! Práve táto krajina priniesla svetu mnoho objavov a inovácií...

Cafetravel - Výlet do kávového sveta

Cafetravel - Výlet do kávového sveta

Práve dnes vyrážame, spolu s vami, na výlet okolo kávového sveta! 

Cafetravel - Krajina tisícich bohov a Smaragd rovníka.

Cafetravel - Krajina tisícich bohov a Smaragd rovníka.

Náš výlet za prémiovými kávami začína v exotickej Ázii, ktorá patrí medzi najväčších producentov kávy na svete. Ázia je zďaleka najväčším pestovateľom kávy odrody Robusta. Vietnam je vďaka tomu...