Pridať do obľúbených

LYRA Nátierka Lieskovec/Praliné, 250g

Výrobca: Lyra

602462

LYRA Nátierka Lieskovec/Praliné Vám vďaka svojej jedinečnej chuti určite vylepší náladu. Jej základom sú lieskové orechy zmiešané s chrumkavými pralinkami.

Viac detailov

Cena

9,90 € s DPH

Na sklade 36 ks

Viac ako 5ks

Detaily

Vynikajúca oriešková pochúťka

Lahodná lieskovcová nátierka od slovenskej spoločnosti LYRA Vám vďaka svojej jedinečnej chuti určite vylepší náladu. Jej základom sú lieskové orechy (45%), čerstvo upražené a pomleté priamo u výrobcu a zmiešané s chrumkavými pralinkami. Jedná sa o výživnú a sýtu delikatesu bez prídavných látok ideálnu na desiatu či rýchle zahnanie hladu. Pochutnajte si i Vy na tejto slastnej dobrote!

Lieskovce sú orechy guľovitého tvaru, ktoré rastú na kríku pod názvom lieska obyčajná. Jej pôvodnou domovinou je pravdepodobne Turecko, ktoré je zároveň aj najväčším producentom týchto orechov na svete. Okrem neho vyniká pestovaním lieskovcov i Taliansko a najmä región Piemont. V potravinárstve majú široké využitie, napr. pri výrobe čokolád, trufflí, praliniek alebo nutelly. Majú preukázané pozitívne účinky na zdravie: pôsobia ako antidepresívum, zlepšujú činnosť mozgu či podporujú činnosť čriev.

Praliné (pralinky) je zmes karamelu a lieskovcov, ktorá sa po vychladnutí a stvrdnutí strúha. Používa sa na výrobu rôznych čokolád či iných cukrárenských špecialít. Pralinky sú mimoriadne obľúbené vo Francúzsku a Belgicku.

Hmotnosť balenia: 250 g. Vyrobené na Slovensku.

Zloženie: lieskové orechy (45%), kokosový cukor, praliné (lieskové orechy - 50%, cukor, emulgátor: sójový lecitín), sušené mlieko, kakaový prášok, emulgátor: slnečnicový lecitín.

O výrobcovi nátierok LYRA

LYRA Chocolate s.r.o. je spoločnosť pôsobiaca na Slovensku, ktorá sa špecializuje na výrobu čokolády a rôznych čokoládových produktov. Jedná sa o vysokokvalitné a exkluzívne čokolády, ktoré sa zaraďujú medzi najlepšie na svete. Firma prísne dohliada na ich celý proces výroby, od suroviny až po distribúciu. Obchoduje s pôvodnými pestovateľmi kakaových bôbov v Ekvádore a Kolumbii a intenzívne sa zapája do ich vzdelávania. Na výrobu čokolád používa LYRA výlučne kakao s označením Fino de Aroma, ktoré pozostáva z odrôd Criollo a Trinitario a predstavuje len 6% z celkovej svetovej produkcie kakaa. Okrem toho sú produkty osladené trstinovým cukrom a neobsahujú nijaké chemické či aromatické látky. Spoznajte pravú chuť čokolády!

Na 100 g produktu:

Energia:   2168 kJ / 519 kcal
Tuky:   32 g
- z toho NMK*:  5 g
Sacharidy:  45 g
- z toho cukry:   37 g
Vláknina:  6,1 g
Bielkoviny:  10,8 g
Soľ:   0 g

* nasýtené mastné kyseliny

Vyžiadať cenovú ponuku

LYRA Nátierka Lieskovec/Praliné, 250g

LYRA Nátierka Lieskovec/Praliné, 250g

Zo sveta kávy

Cafetravel - Majstrovstvo slovenských pražiarov.

Cafetravel - Majstrovstvo slovenských pražiarov.

Naše putovanie po kávovom svete je na konci. Predtým, ako tento čarovný výlet ukončíme, čaká nás posledná zastávka – Slovensko. Aj keď v našej krajine kávu nepestujeme, aj u nás dnes môžeme nájsť...

Cafetravel - Výlet za kávou do Južnej Ameriky a na okolité ostrovy.

Cafetravel - Výlet za kávou do Južnej Ameriky a na okolité ostrovy.

Naša cesta po mape kávového sveta pokračuje smerom na juh, presnejšie do Južnej Ameriky, kde môžeme nájsť bohatú históriu kávy a jedny z najväčších kávových plantáží na svete. Južnou Amerikou a okolitými...

Cafetravel - Putovanie po Strednej Amerike

Cafetravel - Putovanie po Strednej Amerike

Naše putovanie za kávovými dobrodružstvami pokračuje. Tentokrát sa z kolísky kávy presúvame do Strednej Ameriky, kde navštívime sedem regiónov, ktorých káva sa preslávila na celom svete. Počas...

Cafetravel - Kolíska kávového sveta.

Cafetravel - Kolíska kávového sveta.

Naša cesta okolo sveta kávy pokračuje a tento krát sa z Talianska presúvame tam, kde začal príbeh kávy - do Afriky. Až 12% svetovej produkcie kávy je dopestovanej práve v tejto krajine. Naším sprievodcom...