Pridať do obľúbených

Van Houten Choc-o-Laté čokoládový nápoj, 1l UHT

Výrobca: Callebaut

601091

Van Houten Choc-o-Late čokoládový nápoj je ideálny na prípravu horúcej alebo ľadovej čokolády a dá sa využiť pri výrobe zmrzliny či pri pečení. 

Viac detailov

Cena

14,90 € s DPH

Na sklade 35 ks

Viac ako 5ks

Detaily

Van Houten Choc-o-Late je tekutá čokoláda najvyššej kvality. Nápoj je možné použiť na prípravu horúcej alebo ľadovej čokolády. Ideálny pomer riedenia s mliekom je 1:1, avšak čokoládu je možné konzumovať aj bez riedenia s mliekom. Je dostatočne hustá na využite pri výrobe zmrzliny, mliečnych kokteilov alebo pri pečení. 

Zloženie: odstredené mlieko (70,5%), čokoláda (22%) - (cukor, kakaová hmota, odtučnený kakaový prášok, bezvodný mliečny tuk, emulgátor: sójový lecitín), hroznový cukor, cukor, emulgátor (E471), zahusťovadlo (E412, E415, E407), aróma.

Objem: 1 l. 

O výrobcovi čokoládového nápoja Van Houten

V roku 1828 sa svet čokolády zmenil. Casparus Van Houten sa v Amsterdame vynašiel hydraulický lis na kakao. Prvýkrát použil metódu odtučnenia kakaa na prášok pomocou lisu. Táto technika výroby kakaového prášku sa v podstate používa dodnes. Takto sa začala nová éra veľkoplošnej produkcie čokolády. Neskôr, keď jeho syn Coenraad Van Houten prevzal po otcovi biznis vynašiel proces alkalizácie prášku - pridaním zásady (látky, ktoré reagujú s kyselinami) zvýšil rozpustnosť kakaa. Zároveň kakao stratilo horkú chuť a stalo sa sladkou, jemne sfarbenou hmotou, ktorú dnes všetci poznáme a milujeme. O 170 rokov neskôr sa značka Van Houten stala súčasťou belgického čokoládového koncernu Barry Callebaut. Dnes Van Houten využíva na výrobu produktov iba udržateľne pestované kakao s certifikáciou UTZ. 

Na 100 g produktu:

Energia:  650 kJ / 160 kcal
Tuky:  5,6 g
- z toho NMK*:  3,3 g
Sacharidy:  22 g
- z toho cukry:  21 g
Bielkoviny:  4,6 g
Soľ:  0,1 g

* nasýtené mastné kyseliny

Vyžiadať cenovú ponuku

Van Houten Choc-o-Laté čokoládový nápoj, 1l UHT

Van Houten Choc-o-Laté čokoládový nápoj, 1l UHT

Zo sveta kávy

Káva v kocke: Otestujte svoje vedomosti!

Káva v kocke: Otestujte svoje vedomosti!

Séria článkov Káva v kocke je na konci a my sme si pre Vás pripravili záverečný kvíz. Otestujte svoje kávové vedomosti a po získaní aspoň 6 správnych odpovedí na Vás čaká darček!

Káva v kocke: Moderné kávové nápoje

Káva v kocke: Moderné kávové nápoje

Séria článkov Káva v kocke končí. Dnes vám prinesieme článok o novodobých prípravach kávy ako napríklad French Press alebo Chemex. Už tento týždeň sa môžete tešiť na kvíz kde na konci môžete...

Káva v kocke: Tradičné kávové nápoje

Káva v kocke: Tradičné kávové nápoje

Káva je jedným z najobľúbenejších a najrozšírenejších nápojov na svete. Od klasickej šálky čiernej kávy až po trendy latte a cappuccino. V najnovšom článku preskúmame tradičné kávové nápoje,...

Káva v kocke: Pestovanie kávy a spracovanie

Káva v kocke: Pestovanie kávy a spracovanie

Káva je jedným z najpopulárnejších nápojov na svete, to určite všetci vieme a preto milióny ľudí na celom svete začínajú svoj deň so šálkou kávy. No už ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako sa...