Ako vznikla instantná káva

Technológiu výroby instantnej kávy vymyslel japonský chemik Satori Kato a prvý krát ju prezentoval na výstave v meste Buffalo v Spojených štátoch amerických v roku 1901. Japonec pravdepodobne nemal obchodného ducha, pretože neodhadol komerčný potenciál svojho vynálezu.

Masová výroba

O päť rokov neskôr na jeho myšlienkach staval belgicko-britsko-americký vynálezca George Washington pri výrobe vlastnej instantnej kávy. V tom čase žil v Guatemale a bol vášnivý kávičkár. Raz pri zalievaní kávy si všimol, že niečo ako kávový prášok sa vytvára na jeho striebornej kanvici. Pokúsil sa niečo podobné urobiť umelo a podarilo sa mu to. Vynašiel suché kávové kryštály (granule), ktoré poznáme dodnes. Navyše svoj vynález si nenechal pre seba. Po návrate do Ameriky, kde emigroval, svoj vynález začal predávať a v roku 1910 založil firmu na výrobu instantnej kávy. Svoju kávu predával pod značkou Red E Coffee.

Káva pre vojakov

Jeho firma prosperovala, pretože jej majiteľ sa snažil robiť svojmu výrobku aj reklamu. Inzeroval v New York-skej tlači, ale aj v rádiu. Reklamy propagovali instantnú kávu ako moderný, ľahko pripraviteľný a čistý nápoj, ktorý má dokonca lepší povzbudzujúci účinok ako bežná káva. Na druhej strane niektorí kávičkári tvrdia, že táto prvá instantná káva nemala bohvieakú chuť ani kvalitu. S príchodom prvej svetovej vojny prišla pre Washingtonovú instantnú kávu veľká príležitosť. Jeho firma sa stala oficiálnym dodávateľom tejto pochutiny pre americkú armádu. Káva sa stala súčasťou denného prídelu pre vojakov. Na vojne podnikateľ zbohatol a instantnú kávu dodával armáde aj po skončení bojov. Medzi svetovými vojnami sa objavili nové značky tejto kávy najznámejšia od firmy Nescafé, ktorá v roku 1938 vymyslela vylepšenú metódu výroby tejto pochutiny.

Ako sa vyrába

Instantná káva sa vyrába dvoma spôsobmi. Prvý spôsob je vysušenie kávy mrazom. Ide o to, že káva sa vylúhuje vo vode a potom sa výsledný koncentrát zmrazí pod –40 stupňov Celzia. Zvyšná voda v koncentráte skryštalizuje a sublimáciou sa potom ľad z neho dostane von. Čo zostane sú kávové granule. Táto metóda sa považuje za náročnejšiu, ale výsledný produkt má lepšiu kávovú arómu.

Druhý spôsob výroby instantnej kávy je sprejová metóda, keď sa káva vysuší horúcim vzduchom. Kávový koncentrát je vháňaný do nádoby s horúcim vzduchom a ten vysuší všetku vodu a tak zostanú len granule. Tento spôsob je jednoduchší, lacnejší, ale ohrozuje chuť kávy, ktorá je citlivá na vysoké teploty. Horúci vzduch totiž môže ovplyvniť oleje v káve a tá stratí časť svojej arómy.

Koniec značky

Po druhej svetovej vojne sa výroba instantnej kávy, najmä v USA, stala masovejšou. Instantná káva sa dnes používa aj pri výrobe Frappé či iných miešaných kávových nápojoch. Washingtonová firma bola v roku 1943 predaná veľkej spoločnosti American Home Products. Táto značka sa však používala ž do roku 1961, keď firma skončila v rukách Coca-Coly.

Zdroje: en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, coffeetea.about.com
Foto: en.wikipedia.org , infobarrel.com