Cafepoint Burundi Bujumbura 500g, zrnková káva

Zrnková káva Cafepoint Burundi Bujumbura sa v šálke vyznačuje kvalitnou krémou a delikátnou arómou. V chuti prevládajú tóny sladkých citrusov a škorice.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 23,90€

Praktické, opakovateľne uzatvárateľné "ZIP" balenie!

Charakteristika kávy Cafepoint Burundi Bujumbura

Chuťový profil: V šálke je charakteristická kvalitnou krémou a delikátnou, sviežou arómou. Chuť je vyvážená medzi horkosťou a aciditou. Prevládajú tóny sladkých citrusov a niekedy aj škorice. V závere možno cítiť jemnú, medovo–korenistú dochuť.

O káve Cafepoint Burundi Bujumbura

O pestovaní kávy: Pestovanie kávy nemá v Burundi dlhú tradíciu. Aj keď je krajina ležiaca neďaleko rovníka vďaka vyššej nadmorskej výške ideálna na poľnohospodárstvo, kávu ako pestovateľský produkt sem priniesli Belgičania až v roku 1930, teda v čase, kedy získali nad krajinou nadvládu. Dnes sa tu nachádza asi 25 miliónov kávovníkov. Z menšej časti sa pestuje Robusta. Z prevládajúcej Arabiky je to predovšetkým odroda Bourbon, ktorá tu často rastie vo vysokých polohách. Káva sa pestuje na početných malých farmách a ďalej sa spracováva takzvaným mokrým spôsobom v spoločných "čističkách" kávy.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Burundi Bujumbura

O krajine: Burundi je štát nachádzajúci sa v strednej Afrike. Susedí s Rwandou, Kongom a Tanzániou. Krajina, ktorá leží v nadmorskej výške medzi 800 až 2000 metrov n. m., má pomerne vhodné podmienky na rozvoj poľnohospodárstva. Známa je však skôr veľkou chudobou a odkázanosťou na pomoc medzinárodného spoločenstva, a to najmä kvôli častým politickým prevratom a krvavými bojmi medzi znepriatelenými etnickými skupinami.

Ročne sa v Burundi vypestuje asi 15 miliónov kíl kávy. Jej zber prebieha takmer po celý rok.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!