Cafepoint Horúca mliečna čokoláda Ghana 40%, 210g

Cafepoint Horúca mliečna čokoláda Ghana 40% v tvare tzv. callets sa vyznačuje mierne sladkou, dlhotrvajúcou chuťou s tónmi gaštanov a sušienok. Ručne vyrobená.
  • Značka: Cafepoint
  • Kód produktu: 601064
  • Tento produkt je nedostupný

Neodolateľné čokoládové pokušenie

Vysokokvalitná mliečna čokoláda v tvare tzv. callets. Jedná sa o odrodovú čokoládu pochádzajúcu z Ghany, kde je kakao hlavnou poľnohospodárskou plodinou. Táto krajina je jeho druhým najväčším exportérom na svete.

Čokoláda sa vyznačuje mierne sladkou, dlhotrvajúcou chuťou s tónmi sušienok, medu, gaštanov a karamelu. Zaručí Vám pravý labužnícky pôžitok. Callets chutia skvelo samotné či v kombinácii s kávou alebo ako dekorácia na dezerty a koláče. Rozpustené v horúcom mlieku Vám prinesú novú chuťovú dimenziu. Objavte čaro exotickej Ghany ukrytej v čokoládových callets!

Ideálne ingrediencie k tejto čokoláde: škorica, perník, karamel, javorový sirup, med, mandle, vlašské orechy, sezam, marakuja, jablko, hruška, hrozienka, odrodová káva (Indonesia Java).

Hmotnosť balenia: 210 g. Ručne vyrobená čokoláda na Slovensku.

Podrobné informácie o spôsoboch prípravy horúcej čokolády sa môžete dozvedieť tu.

Zloženie: cukor, kakaové maslo, sušené plnotučné mlieko, kakaová hmota Ghana, emulgátor: sójový lecitín, aróma: prírodná vanilka. Obsah kakaovej sušiny: min. 40%. Čokoláda vyrobená z odrody kakaovníka Amelonado (Forastero).

Výživové údaje produktu Cafepoint Horúca mliečna čokoláda Ghana 40% na 100g:

Energia:   2442 kJ / 584 kcal
Tuky:   40,6 g
- z toho NMK*:   24,4 g
Sacharidy:   44,8 g
- z toho cukry:   43,6 g
Vláknina:   3,2 g
Bielkoviny:   7,7 g
Soľ:   0,16 g

NMK* - nasýtené mastné kyseliny

Horúca čokoláda - vôbec prvý čokoládový nápoj bol pripravený približne pred 2500 - 3 000 rokmi mayskou civilizáciou a bol tradičným nápojom Aztékov, ktorý ho prezývali xocolatl. Pôvodne pozostával z mletých plodov zeleného kakaovníka a kukuričnej múky a bol ochutený vanilkou, klinčekmi alebo chili korením. V 15. storočí sa receptúra prípravy tohto nápoja dostala z Mexika až do Európy. Postupne sa začal do neho pridávať cukor či mlieko a tak vznikla horúca čokoláda ako ju poznáme dnes. Nápoj vyniká hustou, krémovou konzistenciou, ktorý môžeme rozlične ozdobiť (napr. šľahačkou či škoricou) a okrem toho sa dá vychutnávať s mnohými ingredienciami. Na tento jedinečný "nápoj bohov" nedá dopustiť žiadny vášnivý čokoholik.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!