Cafepoint Zambia AAA Plus Washed 250g, zrno

Zrnková káva Cafepoint Zambia AAA Plus Washed je odrodová 100% Arabika. V šálke je charakteristická tmavohnedou krémou a výraznou citrusovou arómou.
  • Značka: Cafepoint
  • Kód produktu: 102340
  • Tento produkt je nedostupný

Charakteristika kávy Cafepoint Zambia AAA Plus Washed

Chuťový profil: V šálke je charakteristická tmavohnedou krémou a výraznou citrusovou arómou. Bohatá a plná chuť kávy Zambia s výrazným aromatickým telom prekvapí v závere jemnou ovocnou aciditou bez nepríjemnej horkosti.

O káve Cafepoint Zambia AAA Plus Washed

O pestovaní kávy: Káva sa do krajiny dostala okolo roku 1950 vďaka misionárom, ktorí priniesli kávové zrná odrody Bourbon z Tanzánie a Kene. Vzhľadom na to, že do začiatku 80-tych rokov kávový priemysel v Zambii nevyužil dotácie zo Svetovej banky, mali pestovatelia výrazné problémy so škodcami a chorobami kávovníkových kríkov. To sa odrazilo aj na malom dopyte po zelenej káve zo Zambie. Odborníci hodnotia kávu zo Zambie ako mierne jemnejšiu než je káva z Kene.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Zambia AAA Plus Washed

O krajine: Zambia je vnútrozemský štát v Južnej Afrike, v ktorom žije viac ako 11 miliónov obyvateľov. Hospodárstvo je založené na priemysle, predovšetkým na ťažbe a spracovaní nerastných surovín. Zambia produkuje ročne viac ako 600 ton kávy a zber zelenej kávy prebieha predovšetkým od apríla do septembra.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!