Puerto Rico Hacienda San Pedro Washed 17/18, 150g zrnková

V šálke je charakteristická svetlo hnedou krémou a ľahkou karamelovou arómou. Chuť je jemná so stredne silným telom, tónmi sladkého ovocia a exotického korenia.
  • Značka: Cafepoint
  • Kód produktu: 103016
  • Tento produkt je nedostupný


Charakteristika kávy Cafepoint Burundi Bujumbura

Chuťový profil: V šálke je charakteristická svetlo hnedou krémou a ľahkou karamelovou arómou. Chuť je jemná so stredne silným telom, tónmi sladkého ovocia a exotického korenia. V príjemnej dochuti možno cítiť tóny čokolády a karamelu.

O káve Cafepoint Burundi Bujumbura

O pestovaní kávy: Káva sa v krajine pestuje už od roku 1800, vďaka francúzskym prisťahovalcom. Už od začiatku bola tu dopestovaná káva vysoko cenená. Dnes sa tunajšie pestovanie kávy považuje za najviac kontrolované spomedzi pestovateľských regiónov celého sveta, keďže Portoriko je voľne pridružené k USA a na pestovanie, na rozdiel od krajín tretieho sveta, sa vzťahujú americké štandardy. Hacienda San Pedro je tradičná plantáž štvrtej generácie pestovateľov. Káva sa pestuje v oblasti Jayuya až vo výške 1200 metrov nad morom. Zbiera sa ručne v období od augusta do mája, ďalej sa spracúva tzv. mokrou cestou a jemne sa dosúša.

Vďaka výnimočnej chuti a kvalitnému spracovaniu patrí káva z Portorika k najlepším kávam sveta. V Portoriku sa dopestuje ročne na malých, vysokohorských plantážach len veľmi málo kávy, čo z nej robí exkluzívnu komoditu. Väčšina kávovej produkcie sa potom predáva v limitovaných edíciách.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Burundi Bujumbura

 

O krajine: Portoriko (Puerto Rico) je ostrovný štát, ležiaci medzi Karibským morom a Atlantickým oceánom. Po objavení Krištofom Kolombom bol ostrov dlhé stáročia pod španielskou nadvládou. V súčasnosti je táto takmer štvormiliónová krajina voľne pridruženým štátom k USA.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva