Iba online

Pridať do obľúbených

Alessi Moka, 3 porcie

Dodáme do 3 dní

Výrobca: Alessi

Hliníkový moka kávovar Alessi je určený na 3 porcie. Je výnimočný nadčasovým dizajnom a svojou funkčnosťou, vďaka čomu dodáva nezameniteľný zážitok z pitia kávy.

Viac detailov

Cena

33,99 € s DPH

Vypredané

Detaily

Pre tých, ktorý sa nevzdávajú nezameniteľnej chuti kávy!

Tento hliníkový moka kávovar vyvinutý v spolupráci s Davidom Chipperfieldom slúži na prípravu 3 porcií pravého talianskeho espressa. Kávovar predstavuje klasický osemuholníkový dizajn s novými funkciami ako je napríklad ploché veko, na ktorom sa dajú šálky ohriať. Vďaka tejto funkčnosti a patine tvorenej na vnútorných stranách kávovaru si môžete ešte lepšie vychutnať arómu a chuť kávy. Navyše má kávovar ergonomicky tvarovanú rukoväť z tepelne odolného plastu a patentovaný bezpečnostný ventil pre pohodlnejšiu manipuláciu.

Nie je vhodný na indukciu!

Každý moka kávovar je určený na prípravu istého počtu porcií, pričom pomer voda:káva (veľkosť nádoby na vodu a veľkosť sitka na kávu) je definitívne určený a má sa dodržiavať. Veľkosti 1 porcie zodpovedá cca 0,5 dl vody / 7 g kávy. Ak chceme väčšiu porciu, musíme zvoliť kávovar pre viac porcií, t.j. s väčším objemom vody, no musíme dať aj viac kávy. Ak nebude sitko plné kávy, kávovar bude pracovať nesprávne a pripraví Vám nekvalitné espresso.

Viac o spôsobe prípravy kávy v moka kávovare sa môžete dozvedieť tu.

O výrobcovi moka kávovarov Alessi

Alessi je talianska spoločnosť, ktorá sa postupne od roku 1921 vyvinula a stala popredným predstaviteľom spomedzi továrni talianskeho dizajnu. Spoločnosť je hlboko zakorenená v tradícií a kultúrnom pozadí svojho územia, tak isto ako je v oblasti úžitkového umenia laboratóriom priemyselného výskumu. Továreň bola označená ako "Továreň na sny", kde usilujú urobiť z obyčajného niečo výnimočné. Vytvárajú predmety každodennej potreby, ktoré nesú rovnováhu medzi kvalitou, funkčnosťou a estetikou, ktorá fascinuje a prekvapuje. Spolupracujú s rôznymi svetoznámymi dizajnérmi, vďaka čomu sa tieto výrobky stávajú neobyčajnými a nezabudnuteľnými.

Vlastnosti

Vlastnosti
FarbaStrieborná
MateriálHliník, plast
Objem nádoby na vodu1,5 dl vody / 3 šálky kávy
Typ varnej doskyPlynová, elektrická, sklokeramická
Výška135 mm
Priemer dna90 mm

Vyžiadať cenovú ponuku

Alessi Moka, 3 porcie

Alessi Moka, 3 porcie

Zo sveta kávy

Cafepoint recepty: Tiramisu

Cafepoint recepty: Tiramisu

Kávopedia: Prečo je talianska káva taká obľúbená?

Kávopedia: Prečo je talianska káva taká obľúbená?

Kávopédia: Ako mlieť kávové zrná bez mlynčeka

Kávopédia: Ako mlieť kávové zrná bez mlynčeka

V nasledujúcom článku budeme hľadať riešenie problému, ktorý môže byť nočnou morou každého kávičkára.

Vyrazili ste na výlet, na stanovačku, prišli na chatu, alebo do hotela či...

Novinka: Cafepoint Single Collection Bolivia Yungas SHB EP

Novinka: Cafepoint Single Collection Bolivia Yungas SHB EP