Pridať do obľúbených

Chemex Coffeemaker Classic Prekvapkávač 900ml, 6 porcií

Výrobca: Chemex Coffeemaker

Kávovar Chemex® zaujme skutočne elegantnými, nadčasovými krivkami v tvare presýpacích hodín. Okrem toho je v jeho strede umiestnený leštený drevený korzet.

Viac detailov

Na sklade 9 ks

Viac ako 5ks

Cena

54,99 € s DPH

Detaily

Originálny pôžitok z kávy

Exkluzívny kávovar Chemex® od prestížneho amerického výrobcu The Chemex Coffeemaker je určený na prípravu vynikajúcej prekvapkávanej kávy. Poteší hlavne tých, ktorí radi experimentujú a objavujú nové chute. Na prvý pohľad Chemex® zaujme skutočne elegantnými, nadčasovými krivkami v tvare presýpacích hodín. Okrem toho je v jeho strede umiestnený leštený drevený korzet zdobený koženou šnúrkou. Preto Illinoisský technologický inštitút zaradil Chemex® medzi 100 najlepšie navrhnutých výrobkov modernej doby.

Kávovar je vyrobený z vysokokvalitného neporézneho borosilikátového skla, ktoré nepohlcuje pachy či iné chemické zvyšky a odoláva vysokým teplotám. Drevený korzet obopínajúci kávovar chráni Vašu ruku pred teplotou nápoja a slúži na pohodlné uchopenie pohára. Prekvapkávač má objem 900 ml a je určený na 6 porcií kávy (cca 60 g). Je jednoduchý na údržbu a čistenie.

Chemex® vám dokáže vykúzliť kávu jedinečnej chuti. Vďaka nemu si možete dopriať šálku čistej, lahodnej kávy bez horkosti či prítomnosti kávových usadenín. Preto ho obľubujú mnohí nároční kávičkari po celom svete.

Je netradičným doplnkom do domácnosti, ktorý vám spestrí každý všedný deň. Vyskúšajte i Vy tento inovatívny spôsob prípravy kávy!

Postup prípravy:

  • Vložte papierový filter Chemex® do vrchnej časti nádoby a premyte
  • Pomocou odmerky nasypte do nádoby jemne/stredne mletú kávu a krúživým pohybom zalejte vodou (cca 30 ml) o teplote cca 90 stupňov Celzia
  • Počkajte 20-30 sekúnd a a krúživým pohybom dolejte zvyšnú vodu
  • Extrakcia by nemala presiahnuť 4 minúty

Vlastnosti

Vlastnosti
Farba Hnedá, transparentná
Materiál Borosilikátové sklo, drevo, koža
Objem 900 ml
Množstvo kávy cca 60 g mletej kávy / 6 šálok
Výška 216 mm
Priemer dna 131 mm

Vyžiadať cenovú ponuku

Chemex Coffeemaker Classic Prekvapkávač 900ml, 6 porcií

Chemex Coffeemaker Classic Prekvapkávač 900ml, 6 porcií