Výrobca: AeroPress

Kávovar AeroPress potrebuje iba 30 sekúnd na to, aby Vám do šálky vyčaroval čierny mok unikátnej chuti. Spája prednosti French pressu a dripperu.

Viac detailov

Cena

32,99 € s DPH

Na sklade 2 ks

Posledné kusy skladom

Detaily

1. K tomuto produktu sa hodí svetlo pražená káva - vyskúšajte niektorú z Cafepoint odrodových káv!
2. Nezabudnite na správne mletie - ponuku mlynčekov si môžete pozrieť tu!

Skutočne netradičná šálka kávy

Kávovar AeroPress od amerického výrobcu AeroPress pripravuje kávu naozaj netradičným spôsobom a preto je ideálny najmä pre tých, ktorí radi experimentujú a skúšajú nové veci. Na to, aby Vám do šálky vyčaroval čierny mok unikátnej chuti, potrebuje iba 30 sekúnd.

Tento šikovný pomocník spája prednosti French pressu a dripperu: od prvého prevzal princíp prípravy kávy, od druhého nasadzovanie priamo na šálku a využívanie papierových filtrov.

Kávovar Vám vykúzli kávu za skutočne ideálnych podmienok, akými sú: vhodná teplota vody, kompletné navlhčenie kávy a jej rýchle filtrovanie. Výsledkom toho je neuveriteľne lahodná káva so širokým spektrom aróm a chutí, nízkou aciditou a bez horkosti či prítomnosti kávových usadenín. Vďaka tomu AeroPress obľubujú mnohí nároční kávičkari po celom svete.

Je vynikajúcim doplnkom do domácnosti, ale pre svoju nízku hmotnosť, kvalitu a kompaktné rozmery vie byť perfektným spoločníkom i na cestách, dovolenkách, chate alebo v prírode; jednoducho všade, kam sa vyberiete. Vyskúšajte i Vy tento inovatívny spôsob prípravy kávy!

Ďalšie výhody kávovaru AeroPress:

 • príprava 1-3 šálok kávy behom 1 minúty
 • na rozdiel od French pressu káva a jej usadenina sa nenachádzajú v jednej nádobe
 • možnosť experimentovania s hrúbkou mletia a dobou lúhovania kávy či množstvom vody
 • jednoduchý na údržbu a čistenie
 • vyrobený z kvalitného a zdravotne nezávadného plastu
 • bez obsahu ftalátov, BPA a BPS

Postup prípravy:

 • Vytiahnite piest z komory
 • Vložte navlhčený papierový filter do filtračného viečka a pripevnite ho na komoru a tú na šálku
 • Pomocou odmerky nasypte do komory jemne až stredne mletú kávu a zalejte vodou o teplote 80-90 stupňov Celzia
 • Extrahujte 10-20 sekúnd a premiešajte
 • Opatrne vložte piest s tesnením do komory a rovnomerne stlačte extrakt (20-45 sekúnd)
 • Do šálky začne kvapkať prefiltrovaná káva

O výrobcovi kávovarov AeroPress

Kávovary AeroPress vyrába a ponúka na trh americká spoločnosť AeroPress, Inc. V roku 1984 ju založil vynálezca Alan Adler pod názvom Superflight, Inc. za primárnym účelom predaja lietajúcich kruhov Aerobie. V roku 2004 sa majiteľ rozhodol študovať procesy prípravy kávy a rok na to predstavil prevratnú novinku - kávovar AeroPress. Kedže Superflight bola hračkárska firma, ktorá začala predávať i kávovary, Adler ju premenoval na Aerobie, čo pôsobilo dôveryhodnejšie. Postupom času získala spoločnosť uznanie vo svete kávy a AeroPress sa stal obľúbeným produktom nielen v USA, ale aj v ďalších, vyše 60-tich krajinách sveta. Napokon v roku 2017 Adler predal časť firmy Aerobie zaoberajúcou sa distribúciou športových hračiek a zvyšnú časť nazval AeroPress, Inc., ktorá v súčasnosti určuje nový smer v príprave kávy.

Vlastnosti

Vlastnosti
FarbaPriesvitná hnedá
MateriálPlast
Obsah balenia1 piest, 1 komora,1 tesnenie, 1 filtračné viečko, 1 lievik, 1 stojan na filtre, 1 odmerka na kávu, 1 miešadielko

Súvisiace články

Vyžiadať cenovú ponuku

AeroPress Kávovar

AeroPress Kávovar

Zo sveta kávy

Cafepoint pomáha - finančný dar pre organizáciu Svetielko nádeje!

Cafepoint pomáha - finančný dar pre organizáciu Svetielko nádeje!

Štyri kávy jedna báseň - Marína

Štyri kávy jedna báseň - Marína

Príbeh unikátneho radu výberových káv Marína&Sládkovič sa začal písať v ďalekom Dubaji na svetovej výstave Expo 2020. Naše obľúbené kávové zmesi Dobrá kávička boli podávané v reštauráciách a...

Italcaffé Elite Bar - opäť so zlatou medailou Z International Coffee Tasting 2022!

Italcaffé Elite Bar - opäť so zlatou medailou Z International Coffee Tasting 2022!

Máme veľkú radosť, že Talianska pražiareň Italcaffé opäť uspela na prestížnej medzinárodnej súťaži. Na súťaži International Coffee Tasting v kategórií "talianskych zmesí pre espresso" obhájila zlatú...

Privítajte nové, lepšie Ciao Italia

Privítajte nové, lepšie Ciao Italia

Milí naši zákazníci a osobitne tí z vás, ktorí si obľúbili naše jedinečné kávy Ciao Italia. S radosťou vám oznamujeme, že do našich obchodov konečne dorazili vynovené kávy tohto...