Výrobca: AeroPress

Kávovar AeroPress potrebuje iba 30 sekúnd na to, aby Vám do šálky vyčaroval čierny mok unikátnej chuti. Spája prednosti French pressu a dripperu.

Viac detailov

Cena

30,99 € s DPH

Na sklade 8 ks

Viac ako 5ks

Detaily

1. K tomuto produktu sa hodí svetlo pražená káva - vyskúšajte niektorú z Cafepoint odrodových káv!
2. Nezabudnite na správne mletie - ponuku mlynčekov si môžete pozrieť tu!

Skutočne netradičná šálka kávy

Kávovar AeroPress od amerického výrobcu AeroPress pripravuje kávu naozaj netradičným spôsobom a preto je ideálny najmä pre tých, ktorí radi experimentujú a skúšajú nové veci. Na to, aby Vám do šálky vyčaroval čierny mok unikátnej chuti, potrebuje iba 30 sekúnd.

Tento šikovný pomocník spája prednosti French pressu a dripperu: od prvého prevzal princíp prípravy kávy, od druhého nasadzovanie priamo na šálku a využívanie papierových filtrov.

Kávovar Vám vykúzli kávu za skutočne ideálnych podmienok, akými sú: vhodná teplota vody, kompletné navlhčenie kávy a jej rýchle filtrovanie. Výsledkom toho je neuveriteľne lahodná káva so širokým spektrom aróm a chutí, nízkou aciditou a bez horkosti či prítomnosti kávových usadenín. Vďaka tomu AeroPress obľubujú mnohí nároční kávičkari po celom svete.

Je vynikajúcim doplnkom do domácnosti, ale pre svoju nízku hmotnosť, kvalitu a kompaktné rozmery vie byť perfektným spoločníkom i na cestách, dovolenkách, chate alebo v prírode; jednoducho všade, kam sa vyberiete. Vyskúšajte i Vy tento inovatívny spôsob prípravy kávy!

Ďalšie výhody kávovaru AeroPress:

 • príprava 1-3 šálok kávy behom 1 minúty
 • na rozdiel od French pressu káva a jej usadenina sa nenachádzajú v jednej nádobe
 • možnosť experimentovania s hrúbkou mletia a dobou lúhovania kávy či množstvom vody
 • jednoduchý na údržbu a čistenie
 • vyrobený z kvalitného a zdravotne nezávadného plastu
 • bez obsahu ftalátov, BPA a BPS

Postup prípravy:

 • Vytiahnite piest z komory
 • Vložte navlhčený papierový filter do filtračného viečka a pripevnite ho na komoru a tú na šálku
 • Pomocou odmerky nasypte do komory jemne až stredne mletú kávu a zalejte vodou o teplote 80-90 stupňov Celzia
 • Extrahujte 10-20 sekúnd a premiešajte
 • Opatrne vložte piest s tesnením do komory a rovnomerne stlačte extrakt (20-45 sekúnd)
 • Do šálky začne kvapkať prefiltrovaná káva

O výrobcovi kávovarov AeroPress

Kávovary AeroPress vyrába a ponúka na trh americká spoločnosť AeroPress, Inc. V roku 1984 ju založil vynálezca Alan Adler pod názvom Superflight, Inc. za primárnym účelom predaja lietajúcich kruhov Aerobie. V roku 2004 sa majiteľ rozhodol študovať procesy prípravy kávy a rok na to predstavil prevratnú novinku - kávovar AeroPress. Kedže Superflight bola hračkárska firma, ktorá začala predávať i kávovary, Adler ju premenoval na Aerobie, čo pôsobilo dôveryhodnejšie. Postupom času získala spoločnosť uznanie vo svete kávy a AeroPress sa stal obľúbeným produktom nielen v USA, ale aj v ďalších, vyše 60-tich krajinách sveta. Napokon v roku 2017 Adler predal časť firmy Aerobie zaoberajúcou sa distribúciou športových hračiek a zvyšnú časť nazval AeroPress, Inc., ktorá v súčasnosti určuje nový smer v príprave kávy.

Vlastnosti

Vlastnosti
FarbaPriesvitná hnedá
MateriálPlast
Obsah balenia1 piest, 1 komora,1 tesnenie, 1 filtračné viečko, 1 lievik, 1 stojan na filtre, 1 odmerka na kávu, 1 miešadielko

Súvisiace články

Vyžiadať cenovú ponuku

AeroPress Kávovar

AeroPress Kávovar

Zo sveta kávy

Cold Brew - Nápoj, ktorý by mal každý ochutnať.

Cold Brew - Nápoj, ktorý by mal každý ochutnať.

Cold Brew patrí medzi novodobé spôsoby prípravy kávy, ktoré si našli svoju obľubu medzi zákazníkmi do takej miery, že sme ho zaradili do našej Letnej ponuky a rozhodli sa pripraviť užitočný...

Výsledky súťaže o kávu na rok zadarmo!

Výsledky súťaže o kávu na rok zadarmo!

Letná ponuka nápojov Cafepoint je tu!

Letná ponuka nápojov Cafepoint je tu!

Leto je už v plnom prúde a čo by to bolo leto bez poriadnej Letnej ponuky Cafepoint ktorú sme si pre vás už od dnešného dňa pripravili na všetkých našich prevádzkach, v ponuke nájdete až štyri...

5 dôvodov, prečo je dobré piť kávu v primeranom množstve.

5 dôvodov, prečo je dobré piť kávu v primeranom množstve.

Káva je jednoduchý nápoj, ktorý dokáže náš deň urobiť lepším. Či už cestujete do práce, alebo si po obede v kancelárii doprajete chutné espresso, je ťažké si bez kávy predstaviť deň....