Madagascar odrodová čokoláda, 200g

Cafepoint Horúca tmavá čokoláda Madagascar 60% je vysokokvalitná odrodová čokoláda v tvare tzv. callets. Charakteristická horko-sladkou chuťou. Hmotnosť: 200 g.
  • Značka: Cafepoint
  • Kód produktu: 601009
  • Tento produkt je nedostupný

Neodolateľné čokoládové pokušenie

Vysokokvalitná tmavá čokoláda v tvare tzv. callets a s obsahom kakaa až 60% od Cafepointu. Jedná sa o odrodovú čokoládu z Madagaskaru, ktorý je preslávený vďaka pestovaniu takých jedinečných plodín ako vanilka či tabak. Avšak nezaostáva ani v produkcii kakaových bôbov. Najviac sa tu pestuje odroda Forastero (60%). Za ňou nasleduje Trinitario (35%) a Criollo (5%), ktoré najviac určujú kvalitu kakaa z Madagaskaru. Väčšinu plantáží predstavujú malé rodinné farmy, na ktorých sa kakaovníky stále pestujú tradičným spôsobom a preto kakao z tohto ostrova možno pokladať za organické.

Čokoláda sa vyznačuje veľmi intenzívnou, zaoblenou, horko-sladkou chuťou a plným telom. Jej mierne kyslastý charakter završujú ovocné tóny pripomínajúce maliny, borievky, citrusy, zrelé marhule či ananás. Zaručí Vám pravý labužnícky pôžitok. Callets chutia skvelo samotné či v kombinácii s kávou alebo ako dekorácia na dezerty a koláče. Rozpustené v horúcom mlieku Vám prinesú novú chuťovú dimenziu. Objavte čaro exotického ostrova Madagaskar ukryté v čokoládových callets!

Ideálne ingrediencie k tejto čokoláde: muškátový orech, kardamón, rebarbora, med, olivový olej, belgické sušienky Speculoos, pomarančový likér Cointreau, odrodová káva (Ethiopia Sidamo Grade, Brasil Santos, Jamaica Blue Mountain).

Hmotnosť balenia: 200 g. Ručne vyrobená čokoláda na Slovensku.

Podrobné informácie o spôsoboch prípravy horúcej čokolády sa môžete dozvedieť tu.

Zloženie: kakaová hmota, cukor, kakaové maslo, emulgátor: sójový lecitín, aróma: prírodná vanilka. Krajina pôvodu kakaových bôbov: Madagaskar. Čokoláda vyrobená z odrôd kakaovníka Forastero, Criollo a Trinitario. Obsah kakaovej sušiny: min. 60%. Výrobok môže obsahovať stopy mlieka.

Výživové údaje produktu Cafepoint Madagascar odrodová čokoláda na 100g:

Energia:   2215 kJ / 529 kcal
Tuky:   36,2 g
- z toho NMK*:   21,7 g
Sacharidy:   34,9 g
- z toho cukry:   31,0 g
Vláknina:   13,3 g
Bielkoviny:   8,4 g
Soľ:   0,02 g

* nasýtené mastné kyseliny

Horúca čokoláda - vôbec prvý čokoládový nápoj bol pripravený približne pred 2500 - 3 000 rokmi mayskou civilizáciou a bol tradičným nápojom Aztékov, ktorý ho prezývali xocolatl. Pôvodne pozostával z mletých plodov zeleného kakaovníka a kukuričnej múky a bol ochutený vanilkou, klinčekmi alebo chili korením. V 15. storočí sa receptúra prípravy tohto nápoja dostala z Mexika až do Európy. Postupne sa začal do neho pridávať cukor či mlieko a tak vznikla horúca čokoláda ako ju poznáme dnes. Nápoj vyniká hustou, krémovou konzistenciou, ktorý môžeme rozlične ozdobiť (napr. šľahačkou či škoricou) a okrem toho sa dá vychutnávať s mnohými ingredienciami. Na tento jedinečný "nápoj bohov" nedá dopustiť žiadny vášnivý čokoholik.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!