• Cafepoint India Plantation Mysore 19 Svetlé Praženie 250g, zrno

Cafepoint India Plantation Mysore 19 Svetlé Praženie 250g, zrno

Zrnková káva Cafepoint India Plantation Mysore 19 Svetlé praženie je odrodová 100% Arabika.
  • 9,99€

Káva Cafepoint India Plantation Mysore 19

Charakteristika kávy Cafepoint India Plantation Mysore 19

Chuťový profil: V šálke je charakteristická svetlejšou krémou a sviežou, miestami korenistou arómou. Chuť je jemne sladká, s miernou aciditou. V ústach pôsobí káva ľahko, delikátne. V dochuti cítiť stále jemné náznaky korenia.

O káve Cafepoint India Plantation Mysore 19

O pestovaní kávy: História pestovania kávy v krajine sa opiera o zaujímavú legendu. V 17 storočí súfijský pútnik Baba Budan na spiatočnej ceste z Mekky v prístave v Jemene získal sedem kávových zŕn. Ukryl ich vo svojom odeve a priniesol do Indie. V pohorí Chikkamagaluru ich zasadil, a tak sa kávovník dostal z Arabského polostrova na východ. Odvtedy sa káva v krajine pestuje neprestajne, predovšetkým na juhu. V Indii sa darí veľmi dobre aj odrode Robusta, no najznámejšie a najcenenejšie sú odrody Arabiky. Medzi najvyhľadávanejšie patria monzúnová Monsooned Malabar a gurmánska Mysore. Svetlo pražená káva znamená, že je vhodná aj pre alternatívne spôsoby jej prípravy.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint India Plantation Mysore 19

O krajine: India je s viac než miliardou obyvateľov druhou najľudnatejšou krajinou sveta. Na severe je obklopená majestátnymi Himalájami, na východe, západe a juhu indickým oceánom. Krajina s bohatou a dlhou históriou získala novodobú nezávislosť až v roku 1947 vďaka otcovi národa Mahatma Gándhímu.

Hoci India nepatrí medzi kávových gigantov (z hľadiska celosvetovej produkcie jej patrí 8. miesto), v kávovom priemysle tu pracuje viac ako 3 milióny ľudí. Zber zelenej kávy prebieha prevažne v mesiacoch november a február.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!