filter Claris White JURA

Filter JURA Claris White zbavuje vodu chlóru a ťažkých kovov, pričom v nej uchováva minerálne látky a fluoridy, ktoré zvyšujú aromatické vlastnosti kávy.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • Značka: Jura
  • Kód produktu: 501002
  • 14,59€

Až 98% kávy tvorí voda. Preto je jej vysoká kvalita pre vychutnanie si pravej arómy a chuti kávy taká dôležitá. Filter Claris White od renomovanej spoločnosti JURA sa postará o to, aby voda potrebná na prípravu Vašej kávičky bola vždy na 100% čistá. Odfiltruje iba také množstvo vody, aké momentálne potrebujete. Zároveň zbavuje vodu rôznych nečistôt, chlóru a ťažkých kovov, pričom v nej uchováva minerálne látky a fluoridy, ktoré zvyšujú aromatické vlastnosti kávy.

Pri príprave kávy dochádza k zohrievaniu vody a následnému vzniku vodného kameňa v rúrkach kávovaru. Tie sa postupne zanášajú, čo brzdí proces zohriatia vody, spotrebúva sa viacej energie a v konečnom dôsledku sa môže Váš kávovar aj pokaziť. Okrem toho vodný kameň ovplyvňuje tiež výslednú chuť kávy. A práve vďaka filtru Claris White sa už nijakého vodného kameňa obávať nemusíte, dokonca nebude potrebné ani Váš kávovar odvápňovať.

Filter prestáva účinkovať po 50 litroch (cca 350 odberoch) alebo max. po 2 mesiacoch.


Ako si vybrať správny filter pre Váš kávovar?

Filter JURA Claris White je určený pre staršie typy kávovarov JURA. V manuáli k Vášmu kávovaru sa nachádza informácia o požadovanom type filtra. Čo však robiť, pokiaľ nemáte manuál?

Pozrite si filter, ktorý máte aktuálne nainštalovaný v kávovari. Ak má bielu farbu, tak je filter JURA Claris White vhodný pre Váš kávovar. Ak má modrú farbu, potrebujete filter JURA Claris Blue.

Ďalšou z možností ako identifikovať potrebný filter je pätica filtra. Pokiaľ máte päticu v okrúhlom tvare ako na obrázku napravo, potrebujete filter JURA Claris White, ak je však pätica šesťuholníková, jedná sa o filter JURA Claris Blue.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!