Cafepoint Tanzania Tanga AA 250g, zrno

Zrnková káva Cafepoint Tanzania Tanga AA je odrodová 100% Arabika.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • 11,99€

Káva Cafepoint Tanzania Tanga AA

Charakteristika kávy Cafepoint Tanzania Tanga AA

Chuťový profil: V šálke je charakteristická svetlou, no intenzívnou krémou a často „divokou“ arómou afrických káv. Chuť je likérovo sladká s výraznými tónmi jablka a citrusového ovocia. V solídnej dochuti cítiť miernu ovocnú sladkosť.

O káve Cafepoint Tanzania Tanga AA

O pestovaní kávy: V Tanzánii sa káva začala pestovať vo väčšom koncom 19. storočia, keď bola krajina kolonizovaná Nemeckom. V súčasnosti je produkcia kávy z 90% v rukách jednotlivých farmárov. Na takmer tristo tisícoch malých farmách sa káva pestuje často v tieni banánovníkov. Pestujú sa obidva typy: Arabica a Robusta. Žiadanejšia a vzácnejšia Arabica je zastúpená hlavne odrodami Kent, Bourbon a Typica. Medzi najznámejšie regióny patria oblasti okolo jazier Niassa a Tanganika a predovšetkým plantáže v okolí slávneho vrchu Kilimandžáro. Označenie AA znamená, že ide o kvalitné kávové zrná rovnomernej veľkosti.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Tanzania Tanga AA

O krajine: Tanzánia je štát nachádzajúci sa v západnej časti afrického kontinentu. Je známa predovšetkým vďaka cestovateľom a milovníkom safari. V krajine, ktorá ma viac ako 40 miliónov obyvateľov, je mnoho jedinečných národných parkov. Medzi najznámejšie patri exotický ostrov Zanzibar, slávne Viktóriine jazero, ale predovšetkým celoročne zasnežená, najvyššia hora kontinentu, Kilimandžáro. Z jej vrcholu môžete vidieť takmer polovicu Afriky.

V Tanzánii sa ročne dopestuje viac než 50 miliónov kíl kávy. Zber kávy, ktorá sa spracováva prevažne mokrým spôsobom, prebieha hlavne v októbri až februári.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: Odrodová káva