Hario sada kanvica+dripper+filtre

Hario sada kanvica+dripper+filtre je ideálna pre tých, ktorí chcú začať pripravovať filtrovanú kávu a nemajú v tom nijaké skúsenosti.
SKLADOM viac ako 5ks
Nájdete aj Darček v predajni
  • Značka: Hario
  • Kód produktu: 501022
  • 19,90€

Táto sada japonskej značky Hario je ideálna pre tých, ktorí chcú začať pripravovať filtrovanú kávu a nemajú v tom nijaké skúsenosti.

Balenie obsahuje kanvicu na kávu o objeme 0.7 l, plastový dripper (veľkosť 2), 100 kusov bielených papierových filtrov a plastovú odmerku na kávu.

Kvalitný Hario dripper V60 je vyrobený z plastu, ľahký (cca 200g), čírej farby a je vhodný na prípravu 1 až 4 šálok kávy, t.j. približne 120 až 480 ml. Skvelý pomocník nielen v domácnosti, ale aj na cestách.

Sklenená kanvica je určená na štýlové servírovanie nielen kávy ale aj čaju. Plastová rukoväť je teplovzdorná a svojím tvarom zabezpečuje jednoduchú manipuláciu. Vďaka viečku je možné uchovať teplotu kávy na dlhší čas a takisto uľahčuje nalievanie kávy/čaju do pohárov.

Postup prípravy filtrovanej kávy: 

- nasaďte dripper na kanvicu

- vložte filter do drippera a pomalými krúživými pohybmi nalievajte na neho horúcu vodu, aby sa stratila papierová chuť filtra a ohrial sa dripper

- po odstránení tejto vody z kanvice, nasypte požadované množstvo mletej kávy do filtra; odporúča sa 12g mletej kávy na 120ml vody

- ľahko dripperom potraste, aby káva dosiahla jednu úroveň

- na začiatok nalejte cca 1 dcl horúcej vody krúživými pohybmi na stred kávy smerom na okraje a počkajte 30 sekúnd

- potom začnite zalievať kávu, najskôr od stredu a krúžením sa pomaly dostávajte na okraj, voda by sa nemala priamo dotýkať papierového filtra

- celkový čas extrakcie sú 3 minúty bez ohľadu na počet porcií kávy

- po dosiahnutí požadovaného objemu filtrovanej kávy dripper radšej odstráňte z kanvice.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!