Cafepoint Kongo Kivu Gr. 3 Washed 250g, zrnková káva

Stredne pražená zrnková káva Cafepoint Kongo Kivu Gr. 3 Washed sa pestuje v provincii Kivu nachádzajúcej sa v Demokratickej republike Kongo. Má výrazné telo.
  • Značka: Cafepoint
  • Kód produktu: 102354
  • Tento produkt je nedostupný

Charakteristika kávy Cafepoint Kongo Kivu Gr.3 Washed

Chuťový profil: Káva má výrazné telo s chuťou kakaa, horkej čokolády a bobuľového ovocia.

O káve Cafepoint Kongo Kivu Gr.3 Washed

O pestovaní kávy: Produkcia kávy v Demokratickej republike Kongo (DR Kongo) sa sústreďuje hlavne v oblastiach nachádzajúcich sa v blízkosti jazera Kivu. V krajine sa pestuje mnoho druhov kávy, z ktorých najviac dominujú Robusta a Arabika. Plantáže pestujúce Robustu možno nájsť na severovýchode štátu, v provincii zvanej Isiro a v nížinách provincií Ubangi, Uele, Kivu, Kasai a Bas-Congo. Produkcia rôznych odrôd Arabiky je príznačná pre vyššie položené oblasti regiónov Kivu a Ituri. Pestovaniu kávy v tejto africkej krajine sa venuje niekoľko tisíc farmárov. Najlepšie kávy z DR Kongo sa vyznačujú silným telom a výraznými tónmi bobuľového ovocia.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Kongo Kivu Gr.3 Washed

O krajine: Demokratická republika Kongo sa nachádza v Strednej Afrike, pričom je rozlohou druhým najväčším a štvrtým najľudnatejším štátom Afriky. Susedí s veľkým počtom krajín, medzi ktoré patria: Angola, Burundi, Stredoafrická republika, Republika Kongo, Rwanda, Južný Sudán, Tanzánia, Uganda a Zambia. V severnej časti krajiny, kde panuje vlhké tropické podnebie, sa rozprestiera Konžský dažďový prales, ktorý je druhým najväčším pralesom na svete (hneď po Amazonskom). Napriek veľkému nerastnému bohatstvu má DR Kongo veľké ekonomické problémy v dôsledku rôznych vojen a konfliktov a preto sa zaraďuje medzi najchudobnejšie krajiny na svete. Prevláda export ropy a kávy.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!