Pridať do obľúbených

Cafepoint Malawi Pamwamba 1kg, zrno

Na sklade 78 ks

Viac ako 5ks

Výrobca: Cafepoint

Iba teraz dostanete pri kúpe 1kg odrodovej kávy Cafepoint Malwi Pamwamba ďalšie 500g balenie odrodovej kávy podľa vlastného výberu ako DARČEK! Z ponuky nižšie si, prosím, zvoľte 1 kávu ako Váš Darček.

Viac detailov

Vyberte si k produktu darček zdarma
  • Cafepoint Burundi Bujumbura 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint Indonesia Sumatra 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint Kenya Kilimanjaro AA 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint Costa Rica Tarrazu SHB 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint Uganda Bugisu AA 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint Tanzania Tanga AA 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint El Salvador Santa Ana 500g, zrnková káva +

Cena

37,90 € s DPH

Detaily

Charakteristika kávy Cafepoint Malawi Pamwamba

Chuťový profil: Káva z Malawi pohladí príjemnou, sviežou kvetinovou arómou. V chuti nájdeme jemne pikantné, často ovocné tóny. Citrusová acidita prechádza do grepovej horkosti, ktorá sa pomaly rozplynie do prekvapivej sladkastej dochute s tónmi vanilky a lahodnej čokolády.

O káve Cafepoint Malawi Pamwamba

O pestovaní kávy: Malawi patrí medzi menšie africké krajiny a je nováčikom medzi kávovými producentami. Nízku produkciu však vyvažuje vysoká kvalita a pestrosť chuťového profilu. V súčasnosti sú najcennejšími odrodami Geisha, SL28 a Catimor. Kávovník sa tu pestuje vo výške 900 až 1500 m n. m. Najznámejšími oblasťami pre pestovanie kávovníka sú Blantyre na juhu a Mzuzu na severe krajiny. Úroda sa zberá od mája do septembra a v krajine prevláda ručný zber. Z plantáže sa tak dostávajú k zákazníkovi len tie najzrelšie kávové zrnká. Aj preto si káva z Malawi, ako nováčik, vydobila status lahôdky medzi kávami. 

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Malawi Pamwamba

O krajine: Malawi sa nachádza na juhovýchode Afriky, susedí s Tanzániou, Mozambikom a Zambiou. Na jej území sa nachádza jazero Nyasa, ktoré tvorí až pätinu z rozlohy krajiny. Krajina nemá žiadne nerastné bohatstvo, preto je hospodárstvo založené hlavne na pestovaní tabaku, ktorý tvorí až 70% exportu. Pestuje sa tu aj čajovník, bavlna, banánovník a kávovník. Až 95% dopestovaných plodín slúži na export. Malawi ročne vypestuje približne 1700 ton kávy.

Súvisiace články

Vyžiadať cenovú ponuku

Cafepoint Malawi Pamwamba 1kg, zrno

Cafepoint Malawi Pamwamba 1kg, zrno