Pridať do obľúbených

Cafepoint Nikaragua SHG EP 1kg, zrno

Na sklade 43 ks

Viac ako 5ks

Výrobca: Cafepoint

Iba teraz dostanete pri kúpe 1kg odrodovej kávy Cafepoint Nicaragua ďalšie 500g balenie odrodovej kávy podľa vlastného výberu ako DARČEK! Z ponuky nižšie si, prosím, zvoľte 1 kávu ako Váš Darček.

Viac detailov

Vyberte si k produktu darček zdarma
  • Cafepoint Burundi Bujumbura 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint Guatemala Robusta 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint Honduras Copán SHG 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint Kenya Kilimanjaro AA 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint Costa Rica Tarrazu SHB 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint Uganda Bugisu AA 500g, zrnková káva +
  • Cafepoint El Salvador Santa Ana 500g, zrnková káva +

Cena

41,90 € s DPH

Detaily

Charakteristika kávy Cafepoint Nikaragua SHG EP

Chuťový profil: Vyznačuje sa čokoládovo sladkou arómou, citrusovými tónmi a strednou aciditou.

O káve Cafepoint Nikaragua SHG EP

O pestovaní kávy: Produkcia kávy v Nikarague je historicky i ekonomicky veľmi dôležitá. Je jednou z najvýznamnejších poľnohospodárskych plodín. Medzi oblasti vhodné na jej pestovanie patria napríklad regióny Managua, Diriamba, San Marcos ako aj okolie jazera Nikaragua. Najkvalitnejšia káva však pochádza z oblasti Matagalpa, Jinotega a Segovia. Káva z Nikarague sa vyznačuje stredným až plným telom, miernou aciditou, orieškovou arómou s tónmi vanilky a sladkou chuťou. Z odrôd Arabiky sa tu pestuje predovšetkým Bourbon.
Skratka SHG znamená, že káva sa pestuje vo vysokých nadmorských výškach, EP označuje dôkladný výber len tých najkvalitnejších kávových zŕn ešte pred exportom z krajiny.

O krajine pôvodu kávy Cafepoint Nikaragua SHG EP

O krajine: Nikaragua je najväčšu krajinou Strednej Ameriky. Na severe hraničí s Hondurasom, na juhu s Kostarikou, západnú hranicu obmýva Tichý oceán a východnú Karibské more. V Nikarague sa nachádzajú nielen 2 najväčšie jazerá v Strednej Amerike - jazero Managua a Nikaragua, ale aj množstvo pláží, činných sopiek, jazerných a morských ostrovov.
Táto krajina patrí medzi najchudobnejšie štáty na americkom kontinente. Primárne patrí medzi poľnohospodárske krajiny, pričom poľnohospodárstvo predstavuje 60% z celkového exportu. Pestuje sa tu predovšetkým káva, banány či cukrová trstina.

Vyžiadať cenovú ponuku

Cafepoint Nikaragua SHG EP 1kg, zrno

Cafepoint Nikaragua SHG EP 1kg, zrno